Home >> Haberler >> Avrupa >> Gökhan Güneş’i Kaybedemeyeceksiniz

Gökhan Güneş’i Kaybedemeyeceksiniz

OCAK 2021 İstanbul Başakşehir’de elektrik işçisi olarak çalışan Gökhan Güneş, 20 Ocak’ta İkitelli’deki evinden işe gitmek üzere ayrılmış ve bir daha kendisinden haber alınamamıştır. Ailenin elde ettiği vidyo görüntülerinde Güneş’in, işyerinin önünde otobüsten iner inmez zorla bir arabaya bindirildiği görülmekte.

Gökhan’ın ablasının ellerindeki vidyo görüntülerini polise göstermeye çalışmasına rağmen, polisin görüntülerle ilgilenmemesi, aksine aileye vidyoyu veren kişiler hakkında soruşturma başlatnası, Gökhan Güneş’in kimler tarafından kaçırıldığının açık göstergesidir. Dolayısıyla olayın failleri bellidir. Derin devlet bir kez daha işbaşındadır.

Gökhan Güneş sosyalist devrimci kimliği, ESP taraftarı olması nedeniyle defalarca gözaltına alınmış ve işbirliği teklif edilmştir. Güneş ajanlaştırmayı, sınıfına ihaneti kabul etmediği için kaybedilmek istenmektedir.

TC faşizminin bugünkü temsilcisi faşist R.T.Erdoğan ve şürekası AKP-MHP, Türkiye ve T. Kürdistanı’nda Kürt halkına, ilerici – devrimcilere, işçi ve emekçilere, ünüversite öğrencilerine, akademisyenlere, kadınlara, LGBTİ+’lara kısacası kendilerine muhalif olan her kesime saldırarak, gözaltı, tutuklama ve işkencelerle korkutup susturma, sindirme politikası uygulamaya çalışmakta. Susturup, sindiremediklerini ise; kaçırarak, kaybederek, katlederek topluma gözdağı vermeye çalışmaktadır.

Gökhan Güneş Yalnız değildir; R.T.Erdoğan ve şürekası tüm bu saldırı politikalarıyla bugüne kadar muhalifleri, devrimcileri susturamadıkları gibi, bugünden sonra da susturamıyacaktırlar… Bilinmelidir ki; her saldırı sadece öfkemizin daha fazla bilenmesine neden olmaktadır.

Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu olarak, Gökhan Güneşin kaçırılmasını şiddetle protesto ediyor, başına gelebilecek her türlü olayın sorumlusu olarak, bizzat faşist AKP + MHP iktidarının görüleceğini hatırlatıyoruz. Bilinmelidir ki; Gökhan Güneş yalnız değildir!

Bu anlamda Gökhan Güneş’in derhal serbest bırakılarak ailesine, sevdiklerine teslim edilmesini ve Gökhan’ı kaçıranların yargılanmasını talep ediyoruz.

Gökhan Güneş Yalnız Değildir; Hepimiz Gökhan Güneş’iz!

Gözaltılar, Tutuklamalar, Kaybetmeler bizi yıldıramaz!

Dün Gülistan Doku, Bugün Gökhan Güneş, Yarın Sıra Kimde?

Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek

The post Gökhan Güneş’i Kaybedemeyeceksiniz first appeared on ATİK Online.
Kaynak: Avrupa