Home >> Haberler >> Avrupa >> AKD : Biz kadınlar, gözaltında kaybetmelere izin vermeyeceğiz

AKD : Biz kadınlar, gözaltında kaybetmelere izin vermeyeceğiz

Bir dönemin kayıplar diyarı olan Türkiye ve Kürdistan’da, faşist AKP-MHP iktidarı, kaybetme politikalarını hala sürdürmeye çalışıyor.

Gökhan Güneş’in 20 Ocak’ta İstanbul Başakşehir’de, işyerine giderken kameralara yansıyan zorla arabaya bindirme görüntüleri, Gökhan’ı kaçıranların faillerinin belli olduğunun, faşist devlet tarafından kaçırıldığının görüntüleridir.

Gökhan Güneş sosyalist devrimci kimliği, ESP taraftarı olması nedeniyle defalarca gözaltına alınmış ve ajanlaştırılmak istenmiştir. Ajanlaştırmayı kabul etmeyen, faşizme boyun eğmeyen Güneş, bu kez kaybedilmek isteniyor.

Ailesinin bulduğu kamera görüntülerinde Gökhan Güneş’in açıkça kaçırıldığı kanıtlanmasına rağmen, İçişleri Bakanlığı hala sessizliğini koruyor. Yetmiyor, kimi yetkili polislerin aileye “oğlunuz gözaltındadır yakında ortaya çıkar” gibi aileyi oyalamaya çalışmasının, sokaktaki mücadeleyi beklemeye alma çabasının, İçişleri Bakanlığının bir oyunu olduğunu biliyoruz.

Tokat ilinde yaşayan akrabalarına giden jandarmanın, “Gökhan Güneş burada mı” diyerek sorması, devletin Gökhan Güneş’i arıyor görüntüsü vermesi, yine bu oyunun bir parçasıdır.

Faşist iktidar işçi sınıfına, emekçilere, kadınlara, gençlere, Kürt halkına, inanç topluluklarına, LGBTİ+’lara, doğaya insana dair ne varsa hergün saldırıyor, korku imparatorluğu ile halkları ve onun öncülerini sindirmeye çalışıyor, gözaltı ve tutuklama saldırılarına başvuruyor, katlediyor, yetmiyor kaybetme politikasını devreye sokuyor.

Avrupa Kadın Dayanışması olarak diyoruz ki; TC faşizminin bugünkü temsilcisi diktatör R.T.Erdoğan ve şürekası AKP+ MHP iktidarının işkence, kan, göz yaşı, savaş ve kaybetme politikalarının devamına izin vermeyeceğiz. Kayıp çocuklarını arayan Cumartesi annelerine yeni annelerin, kardeşlerini, eşlerini, sevdiklerini arayan, Cumartesi meydanında oturanlara yenilerinin eklenmesini istemiyoruz.

Gökhan Güneş’in derhal gizlendiği yerden çıkartılarak ailesine, sevdiklerine geri iade edilmesini ve Gökhan’ı kaçıranların derhal yargılanmasını talep ediyoruz.

Cumartesi Annelerine Yeni Annelerin Eklenmesini İstemiyoruz!

Gökhan Güneş’i Sağ Aldınız Sağ İstiyoruz!

Gökhan Güneş’i Kaybettirmeyeceğiz!

AVRUPA KADIN DAYANIŞMASI

The post AKD : Biz kadınlar, gözaltında kaybetmelere izin vermeyeceğiz first appeared on ATİK Online.
Kaynak: Avrupa