Home >> Kampanyalar >> Case Studies >> ATİF: ATİK yalnız değildir

ATİF: ATİK yalnız değildir

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu, Almanya ve İsviçre’de ATİK’e yönelik gelişen polis operasyonlarını şiddetle kınadığını duyurdu. Yapılan kısa açıklama şöyle;

Yıllardır Avrupa’da göçmen işçi ve emekçilerin demokratik hakları uğruna mücadele yürüten bir kurum olarak aktivistlerimize ve çatı örgütümüz Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu ve bileşenlerine yönelik, Alman ve İsviçre devletleri tarafından yapılan polis operasyonlarını şiddetle kınıyoruz. Polisler arama yaptıkları mekanlara adeta terör yöntemleri ile girerek hasara yolaçmış, gözaltına aldıkları aktivistlere ‘terörist’ muamelesi yapmışlardır. Gözaltına alınan aktivistler Karlsruhe Alman Federal Başsavcılığına sevk edilmiştir. Burada amaç sürdürülen demokrasi mücadelesini dumura uğratmaktır. Bu baskılar ATİK ve benzeri kurumları kriminalize etme çabalarıdır. Özellikle Alman devletinin NSU ve PEGİDA skandallarının ardından ırkçı ve faşist yapıları gözrmezden gelmesini, devrimci, demokratik ve ilerici kurumlara yönelik gözdağı operasyonlarına devam etmesini protesto ediyoruz. Alman devletinin sağ gözü adeta kör durumdadır. Irkçılık ve faşist yapılanmaların güç ve cesaret kazanmasında, Alman devletinin bizlere yönelik baskılarının önemli bir payı bulunmaktadır. Tüm gücümüzle aktivistlerimizin ve ATİK Yöneticilerimizin yanında olduğumuzu beyan ediyoruz.

Tüm aktivistlerimiz en acil bir şekilde geliştirilen operasyonları protesto etmeli, aktivistlerimizle dayanışmayı yükseltmelidirler! Demokratik ve ilerici kurumlara çağrımızdır; Dayanışmayı yükseltelim!

Baskılar demokrasi mücadelemizden bizleri alıkoyamaz! Tutuklanan aktivistlerimiz ile ATİK üyeleri derhal serbest bırakılmalıdır! Meşru mücadelemiz engellenemez!

Kahrolsun Polis Terörü! Yaşasın Demokrasi Mücadelemiz!

Irkçılığa, faşizme, emperyalist işgal ve talana karşı durmak için; göçmenlerin, işçi ve emekçilerin haklarını savunmak için ATİF, ATİK, YDG ve Yeni Kadın aktivistlerine sahip çık!

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu