Home >> Kampanyalar >> Acil Eylem >> ATİK’e yönelik polis terörünü protesto ediyoruz!

ATİK’e yönelik polis terörünü protesto ediyoruz!

ATİK’li yoldaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır!AvEG- Kon’a bağlı Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu, Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK)’e yönelik polis terörünü protesto ederek bir açıklama yayınladı.

Açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz.

Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK)’in üye ve yöneticilerine yönelik olarak 15 Nisan günü akşam saatlerindeAlmanya’nın Nürnberg kentinde ve İsviçre’de komandolar ve özel timler eşliğinde polis operasyonu yapıldı.

ATİK Hukuk Bürosunun açıklamasına göre, Karlsruhe Savcılığının emriyle BKA tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda polisler kapıları ve camları kırarak evlere girdi ve arama yaptı.

Şu ana kadar saptanabilen 10 ATİK’li yoldaşımız gözaltına alınmış bulunmaktadır.

Gözaltındaki ATİK’li devrimcilerin Karlsruhe savcılığına çıkarılması bekleniyor.

ATİK nezdinde yapılan polis terörü, gözaltı terörü, ilerici, devrimci, sosyalist, antifaşist, antiemperyalist güçlere yönelik bir gözdağı ve tehdittir.

Dahası, başta Almanya olmak üzere AB emperyalistlerinin “anti-törör” yasaları adı altında sözde IŞİD’e karşı alınmış yasal düzenlemelerin esasen devrimci, sosyalist, antifaşist güçlere yönelik olduğu yönlü kaygımızı, kuşkumuzu arttırmaktadır.

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) olarak ATİK’e yönelik gözaltı terörünü, polis zorbalığını protesto ediyoruz. Gözaltındaki devrimciler derhal serbest bırakılmalıdır. ATİK’li yoldaşlarımızın yanındayız.

AGİF olarak, yerlisi ve göçmeniyle Avrupa’daki tüm ilerici, devrimci, antifaşist güçleri ATİK’e yönelik bu antidemokratik saldırganlığa karşı demokratik tepkilerini ortaya koymaya, ATİK’le dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz…

AGİF (Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu)