Home >> Kampanyalar >> Acil Eylem >> Yunanistan Temyiz Mahkemesinin iade kararını kınıyoruz !

Yunanistan Temyiz Mahkemesinin iade kararını kınıyoruz !

Bugün (12 Mayıs), Yunanistan Temyiz Mahkemesi heyeti, ATİK üyesi bir devrimcinin Fransa’ya iade edilmesi kararı aldı. ATİK’li devrimci hakkında politik faaliyetlerinden dolayı hem Almanya hem de Fransa tarafından çıkarılan iki Europol tutuklama ve iade kararı bulunmaktadır. Bu örnekte, faaliyetleri yasal çerçevede olsa da, AB içerisinde mücadelelere, devrimcilere, demokratik haklara ve siyasal özgürlüklere karşı geliştirilen faşist uygulamaların bir kez daha hayata geçirildiğine tanık oluyoruz.

Türkiyeli devrimciler hakkında verilen iade kararıyla, bir defa daha emperyalist bağımlılık çerçevesinde kararlar alan burjuva adaletin rolü kanıtlanmaktadır.

Bu kararın ardından Yargıtay’a hemen başvurularak, itirazda bulunulacaktır. Türkiye rejimine karşı mücadele eden devrimcilerin iadesi durumunda, karşılaşacakları her türlü tehlikeden dolayı siyasal sorumluluk tamamen Yunanistan hükümetine ait olacaktır.

ATİK DESTEK KOMİTESİ olarak alınan bu kararı kınıyor ve tüm emekçileri ve halkı yapılacak eylem ve etkinliklere kitlesel destek vermeye çağırıyoruz:

Adalet Bakanlığı ile 13/5 Çarşamba günü oluşturulan heyetin görüşmesi yapılacaktır.

14/5 Perşembe günü Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı yapılacaktır.

19/5 Salı günü Atina’da miting ve yürüyüş yapılacaktır.

 

ATİK DAYANIŞMA KOMİTESİ