Home >> Haberler >> Avrupa >> Stuttgart’ta ESP Gözaltılarına Protesto

Stuttgart’ta ESP Gözaltılarına Protesto

STUTTGART | 08.10.2020 | Stuttgart Türkiye’de Faşizmin bu defada ESP e SGDF’ye gözaltı saldırısına sessiz kalmadı. AGİF’in çağrısı ile bir grup göçmen Stuttgartın merkezinde bir protesto gerçekleştirdi.

HDP’ye yönelik gözaltı ve tutuklama saldırısının ardından ESP ve SGDF gözaltıları gündeme geldi. Türkiyede faşist iktidar içine düştüğü yönetememe krizi nedeniyle devrimci, demokratik muhalefet güçlerine gözaltı ve tutuklamalar biçiminde saldırıyor. Buna sessiz kalmayacağız. Saray rejimine Türkiye de ve Kürdistanda mücadeleyi yükselterek yanıt vereceğimiz gibi Avrupa’dada güçlü bir şekilde teşhir edeceğiz” minvalinde bir bildiri okundu.

Schlossplatz da kent sakinlerine sesini duyuran AGİF, ATİK, ESP, Partizan flamaları ve ”Solidaritat Gegen den Faschismus (Faşizme Karşı Dayanışma)” pankartı ile kurum ve Stuttgartlı demokrasi güçlerinden kişiler ”Hoch die internationale Solidaritat(Yaşasın Enternasyonal Dayanışma)” , ” Schulter an Schulter gegen Faschismus (Faşizme karşı omuz omuza)” sloganları ile eyleme son verdiler.

The post Stuttgart’ta ESP Gözaltılarına Protesto first appeared on ATİK Online.


Kaynak: Avrupa