Home >> Haberler >> Avrupa >> Bodensee Gezisi Gerçekleştirildi

Bodensee Gezisi Gerçekleştirildi

MANHEIM | 09.10.2020 | Pro Migra Derneğinin geleneksel düzenlediği tarih, doğa ve kültür gezisinin 8.si bu yıl Bodensee’de gerçekleştirildi. Bu yılki gezimizi gerek katılım gerekse de örgütlenme açısından ele aldığımızda daha nitelikli programlamlanmış ve geniş bir katılım sağlanmıştır.
Dolayısıyla bu yıl gezi 62 kişilik katılımla gerçekleştiriliştir. Gezimizin içeriği ve geziyi ele alışımız hem katılımcılar hem de organize tarafından eksiklikleri de dikkate alarak olumlu olarak değerlendirilmiştir. Her yıl yaptığımız gibi hem gezimizin örgütleme aşamasında hem de gezi sürecinde (katılımı esas alarak) genel kitlemizin iradesini bu faaliyete yansıtmaya çalıştık. Genel değerlendirme olarak; bu anlamda iyi bir tarz oluşturduğumuzu belirtebiliriz.
Bu yılki gezimizde diğer bir ayrıntı ise yaşanılan pandemi sürecine ilişkin dikkat edilmesi gereken noktaların ve alınan önlemleri olumlu bir şekilde pratiğe uygulamadaki başarımız olmuştur. Bizler insanlarımızın hem zihinsel ve bedensel sağlığını önemsediğimizi gerek yazınsal gerekse de alandaki uygulamada olumlu bir noktada tutmaya çalışırken; katılımcıların sorumluluk bilinciyle davranış sergilemesi, işimizi daha da kolaylaştırdı. Bu anlamda insanlarımızın davranışları örnek teşkil etmiştir. Diğer bir önemli nokta da bu yılki gezi etkinliğimizi sadece pro migra olarak değil, bölge faaliyeti açısından ele alınması olumlu olmuştur.
Hem gezi öncesi hem de gezi sürecinde görülmüştür ki iyi örgütlenmiş kolektif çalışma doğru yöntemlerle ele alındığında başarılı bir faaliyetin kendisi aşikar bir gerçeklik olarak karşımıza çıkmaktadır. Gezide yansıtmaya çalıştığımız kolektif ruh ile insanlarımızın bir arada kaynaşması çevre güzeliğine ayrıca anlam ve önem katmıştır. Bu manzara bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Bu anlamda 8. tarih doğa ve kültür gezimizin örgütlenmesinde katkısı olan tüm yoldaşlara, dostlara ayrıca teşekkür ediyoruz.

The post Bodensee Gezisi Gerçekleştirildi first appeared on ATİK Online.


Kaynak: Avrupa