Home >> Haberler >> Avrupa >> Stuttgart’ta Abdullah Öcalan ve Tüm Politik Tutsaklar İçin Özgürlük Yürüyüşü

Stuttgart’ta Abdullah Öcalan ve Tüm Politik Tutsaklar İçin Özgürlük Yürüyüşü

STUTTGART | 11.10.2020 | Stuttgart hafta sonu Kürdistanlılar ve dostlarının özgürlük çağrılı eylemlerine zemin oldu.

10 Ekim Cumartesi günü Lautenschlagerstrasse’de çağrısı yapılan eyleme yüzlerce Kürdistanlı ve Türkiyeli devrimci demokrat kesimlerden oluşan kitle katıldı. Demokratik Güç Birliğininde çağrıcısı olduğu eylem kentin en yoğun insan hareketliliği saatlerine denk geldiği için dikkat çekti.

”Şimdi zamanı; Abdullah Öcalan ve Tüm Politik Tutsaklara Özgürlük” şiarı ile çağrısı yapılan yürüyüş Stuttgart Lautenschlagerstrasse’den (Ana tren garının karşısında) başlaması ile ana caddelerden Stuttgart belediyesi güzergahı üzerinden kentin içinde son buldu.

TC’nin, Kürdistan’ın Kuzey, Güney ve Rojava sahası üzerinde geliştirdiği yeni işgal ve askeri saldırılar yanısıra iç politik alanda da başta Mecliste bulunan HDP ve ESP gibi bileşenlerine diğer devrimci parti ve Demokratik Kitle Örgütlerine, Kürdistanlıların yerel seçimlerde kazandığı il/ilçe belediyelerine gözaltı/tutuklama ve Kayyum atama gibi peşpeşe baskıyı arttırma, muhalefeti dağıtma ve yönetme zaafiyetini daha fazla baskı, daha fazla faşizm yöntemleri ile dış politik sahalarda Kürdistan’a ek olarak, Doğu Akdeniz ve Kafkasyada Karabağ vb. alanlardaki çelişki/çıkar çatışmaları ortamını kullanarak savaş politikaları körükleyiciliği ve terör ihracı ile yeni suni gündemler yaratma çabalarına karşın, TC iktidarının zayıfladığı dış politik arenada da iç politik arena kadar kan kaybettiği ve saldırganlıkla bu açığını kapatmaya çalıştığına vurgu yapan konuşmalar yapıldı.

Bu sürecin Kürt Ulusal Hareketinin başta önderliğinin olmak üzere tüm politik tutsakların özgürlüğünü temel alan politik kampanyası paralelinde gerçekleşen yürüyüş içeriğine uygun olarak Abdullah Öcalan temalı flamalar, pankart ve sloganlarla gerçekleşti. 

The post Stuttgart’ta Abdullah Öcalan ve Tüm Politik Tutsaklar İçin Özgürlük Yürüyüşü first appeared on ATİK Online.


Kaynak: Avrupa