Home >> Haberler >> Avrupa >> Gözaltılar Derhal Serbest Bırakılsın, Kadın Özgürlük Mücadelesi Susturulamaz!

Gözaltılar Derhal Serbest Bırakılsın, Kadın Özgürlük Mücadelesi Susturulamaz!

H.MERKEZİ |08.09.2020| Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM), Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üye ve yöneticileri, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyeleri (SGDF), HDK eş sözcüsü, Ezilenlerin Hukuk Bürosuna (EHB) kadar bir çok sosyalist, devrimcinin evleri 8 Eylül sabahı basılarak gözaltına alındı.

Türkiye ve Kürdistan’da AKP-MHP faşist rejimi, devrimci mücadelenin öncülerini dünden bugüne katlederek, gözaltına alarak, tutsak ederek etkisiz hale getirmeye çalışıyor. Faşizmin saldırılarına rağmen diz çökmeyen devrimciler, yurtseverler, sosyalistler kadın özgürlük mücadelesini, gençlik mücadelesin, işçi emekçi halkların hak mücadelesini büyütüyorlar.

Her yıl faşist rejimin Eylül ayında tekrarladığı gözaltı operasyonları, bu yıl da SKM, ESP üyelerine yönelmiştir. Ancak bu baskılar ve gözaltılar sosyalistleri, devrimcileri yıldırmayacak, aksine mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerdir. Kadın özgürlük mücadelesinde öne çıkan, susmayan sosyalist kadınlar İstanbul Vatan emniyet binasında gözaltındalar.

Bizler Avrupa’da bulunan Türkiyeli, Kürdistanlı kadınlardan oluşan, Avrupa Kadın Dayanışması olarak, SKM-ESP PM üyesi Çiçek Otlu, SKM’inden Selver Orman, İlke Başak Baydar, Ezgi Bedel, Gözde Sivaslıoğlu ve tüm gözaltındaki sosyalistlerin derhal serbest bırakılması için mücadeleden yana tüm halklarımızı, kadınları duyarlı olmaya çağırıyoruz.

GÖZALTILAR DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

GÖZALTILAR BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ!

AVRUPA KADIN DAYANIŞMASI

(SKB Avrupa Sosyalist Kadınlar Birliği, TJK-E Avrupa Kürt Kadın Hareketi, Yeni Kadın, ADKH Avrupa Demokratik Kadın Hareketi, MHK Mezopotamya Halk Kongresi Kadın Kolları, Yaşanacak Dünya, PKAN Platforma Kurden Anatoliya Navin, FEDA Demokratik Alevi Federasyonu, SYKP Avrupa Kadın Meclisleri)

The post Gözaltılar Derhal Serbest Bırakılsın, Kadın Özgürlük Mücadelesi Susturulamaz! first appeared on ATİK Online.


Kaynak: Avrupa