Home >> Haberler >> Avrupa >> ATİK: Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Yalnız Değildir

ATİK: Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Yalnız Değildir

 

H.MERKEZİ |08.09.2020| 8 Eylül sabahının erken saatlerinde Ezilenlerin Sosyalist Partisi’ne (ESP) yönelik, İstanbul merkez olmak üzere yedi ilde, eş zamanlı düzenlenen operasyonlarla 14 kişi gözaltına alındı.

Yapılan açıklamalarda, gözaltına alınanlar arasında ESP PM üyeleri, Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM) ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) yönetici ve üyeleri, Etkin Haber Ajansı (ETHA) çalışanı, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü’nün de bulunduğu bildirildi. Ezilenlerin Hukuk Bürosu (EHB) avukatları yaptıkları açıklamada, operasyonların İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından Eylül 2020’de açılan bir soruşturma kapsamında yapıldığını, ancak soruşturmanın içeriğine dair bilgi alınamadığını bildirdiler.

Faşizmin Baskılarına Karşı Devrimci Dayanışmayı Büyütelim; TC faşizmin tüm baskı politikalarına rağmen, işçi sınıfı ve muhalif kesimlerin demokrasi mücadelesini giderek büyütmeleri , tek adam R.T.Erdoğan ve şürekası AKP + MHP’nin giderek daha saldırganlaşmasına neden olmakta. Gözaltılarla, tutuklamalarla muhalifleri sindirmeye, susturmaya çalışarak biat eden bir toplum yaratmaya çalışmaktalar. ESP’ye yönelik operasyonlar da bu saldırıların bir parçasıdır. TC faşizminin biat ettirme, boyun eğdirme politikalatına karşı cevabımız, her zaman olduğu gibi bugün daha fazla ortak mücadeleyi, devrimci dayanışmayı büyütmek olmalıdır. ATİK olarak; ESP’ye yönelik bu saldırıları öfkeyle kınıyor, protesto ediyoruz. Gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmalarını talep ediyoruz. ESP’li dostlarımızın yalnız olmadıklarını söylerken, Faşizmin saldırılarına karşı en güçlü silahın devrimci dayanışma olduğu bilinciyle tüm devrimci, ilerici, demokrat kurumları sokaklarda ortak mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz.

• ESP YALNIZ DEĞİLDİR!

• YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA!

• FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA!

The post ATİK: Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Yalnız Değildir first appeared on ATİK Online.


Kaynak: Avrupa