Home >> Kampanyalar >> Dayanışma >> Frankfurt’ta 129 a/b’den Yargılananlar İçin Bilgilendirme Toplantısı

Frankfurt’ta 129 a/b’den Yargılananlar İçin Bilgilendirme Toplantısı

soliatikFRANKFURT |28-09-2016| Alman hükümetinin izniyle 129 a ve b yasasına göre tutuklanan Kürt politikacılar ve TKP/ML davası adı altında yargılanan 10 devrimcinin yargılamaları hakkında bir bilgilendirme toplantısı yapılacak.

Frankfurt tutsaklarla dayanışma komitesi tarafından yapılacak etkinliğe savunma avukatlarından Stephan Kuhn katılacak. AZADİ ve ATİK UPOTUDAK temsilcileride panelde yer alıp Kürt tutsakları ve Münih’te yargılanan 10 devrimcinin yargılamaları ve Türk-Alman devletlirinin kirli politikaları hakkında bilgiler verecekler.

Bu etkinlik aynı zamanda 28 Ekim’de Münih yüksek eyalet mahkemesi önünde yapılacak protesto mitingine yönelik bir mobilize etkinliği. Ayda bir Münih mahkemesi önünde miting yapılıyor. Ekim ayı içerisinde yapılacak mitingin tarihi ise 28 Ekim olarak açıklandı.

Frankfurt’ta oluşturulan Tutsaklarla dayanışma komitesinden bir temsilci, 129 a/b yasasına karşı geniş bir mücadele alanının oluştuğunu belirtti ancak bunun hala yeterli düzeyde olmadığını dile getirdi. Komite temsilcisi oluşan bu birlikteliğin sadece tutsaklarla dayanışma konusunda değil, Kürdistan ve Türkiye’de yaşanan gelişmelerde aktif tavır takındığını ve eylemleri örgütlediğini vurguladı.

29 Eylül Peşembe günü Frankfurt’ta yapılacak bilgilendime etkinliği Cafe Exzess’te yapılacak ve başlangıç saati 19.


Kaynak: atik-dayanisma