Home >> Haberler >> Avrupa >> YDG’den Boğaziçi İle Dayanışma Eylemi

YDG’den Boğaziçi İle Dayanışma Eylemi

DUİSBURG |04.01.2021|Yeni Demokratik Gençlik dün Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile bir dayanışma eylemi düzenledi. Saat 16’da Bochum Üniversitesi öğrenci yurdu önünde başlayan eyleme ATİK, MLPD ve Rebell örgütleri destek verdi.

Eylemde YDG adına yapılan konuşmada “Faşist TC devleti öğrencilerin haklı ve meşru mücadelerini şiddet, tutuklamalar ve zorbalıkla bastırmaya çalışıyor. Öğrenciler geri adım atmadıkça devlet şiddetini daha da arttırıyor. Çünkü devlet geçmiş tarihinden, 68 gençlik hareketinden, gençliğin mücadele ruhunu iyi bilmekte ve bundan korkmakta. Bizler YDG olarak Türkiyedeki öğrencilerin eylemlerini sonuna kadar sahipleniyor ve bulunduğumuz her alanda dayanışma içinde olduğumuzu beyan ediyoruz.” dedi.

Eyleme canlı telefon bağlantısı ile katılan Boğaziçi Üniversite öğrencisi Volkan Atmaca İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde olduklarını ve gözaltına alınan arkadaşlarını beklediklerini bildirerek, “Sokağa çıkma, protesto etme hakkımız gasp edilerek yüzlerce arkadaşımıza ağır işkenceler gerçekleştiriliyor. Bizler yılmadık ve direnişimizi büyüterek devam edeceğiz. Buradaki sloganımız YAŞASIN ÖĞRENCİ DAYANIŞMASI, sizlerin de orada bu sloganı büyütmenizi istiyoruz.” dedi ve “Yaşasın direniş, yaşasın mücadelemiz” şiarıyla konuşmasını bitirdi.

Bohum Üniversitesi öğrencilerinin de katıldığı eylemde MLPD, REBELL ve ATİK eşbaşkanı Süleyman Gürcan bir konuşma yaptı.  Eylem sloganlar eşliğinde sonlandırıldı.

The post YDG’den Boğaziçi İle Dayanışma Eylemi first appeared on ATİK Online.
Kaynak: Avrupa