Home >> Haberler >> Avrupa >> Umuda Haykırış’tan yeni Klib: “Durma Öyle” (Video)

Umuda Haykırış’tan yeni Klib: “Durma Öyle” (Video)

H.Merkezi 17.11.2020 Umuda Haykırış müzik grubu bu akşam saat 19:00’da yeni klibini Youtube’de yayınliyaçağını duyurudu. Çeşitli sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan Umuda Haykırış “Durma Öyle” adlı marşı şu sözlerle duyurdu:

“DURMA ÖYLE

Faşizm, yaşadığı derin ekonomik krizi savaşlarla, işçi, köylü ve emekçilere yönelik hak gasplarıyla, ezilen ulus ve halklara baskı ve zulüm uygulayarak aşmaya çalışmaktadır. En ufak hak arayışını şiddetle bastırmaya çalışarak, temel demokratik haklarımız elimizden alınmaktadır. Sanatsal ve kültürel anlamda kendimizi ifade etme alanları yasaklanmıştır. Kadına yönelik şiddet, çocuk istismarı gün geçtikçe artmaktadır. Şiddet ve korku, açıktan bir devlet politikası haline gelmiştir. Adeta bir zindana dönüşen ülkede, işsizlik ve yoksullukla birlikte geleceğimiz derin ve çıkılmaz bir bataklığa saplanmıştır.

Bu korkunç tabloyu yıkmak ve çarpık düzene dur demek yalnızca kendi ellerimizdedir! Umut bizlerledir! Sesimizi daha gür duyurmak, geleceğimize sahip çıkmak ve yaşanılır bir ülke için, gençlerle, kadınlarla, LGBTİ + larla, işçilerle, köylülerle, ezilen ulus ve inançlarla, tüm emekçilerle birlikte yürümeliyiz!

Özgür Gelecek için faşizme karşı birleşmekten başka çıkış yolumuz yoktur!

Bu anlamda yukarda sıraladığımız kesimlerin hak ve özgürlükler mücadelesinin yanında olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz!

Karanlıktan aydınlığa varana kadar, ezgilerimizi, marşlarımızı ve türkülerimizi söylemeye devam edeceğiz!

UMUDA HAYKIRIŞ”

The post Umuda Haykırış’tan yeni Klib: “Durma Öyle” (Video) first appeared on ATİK Online.


Kaynak: Avrupa