Home >> Kampanyalar >> Dayanışma >> Tutsaklarla Dayanışma Toplantıları Gießen’de Devam Edecek

Tutsaklarla Dayanışma Toplantıları Gießen’de Devam Edecek

giessen_solipanelGIEßEN |03-10-2016| Münih’te davaları devam eden 10 devrimci tutsağa ve Almanya’nın çeşitli hapishanelerinde tusak olan Kürt politikacılara ilişkin dayanışma panellerinden birisi Hessen eyaletinin Gießen kentinde yapılacak. 5 ekim günü yapılacak panele devrimci tutsakların savunma avukatlarından birisi, UPOTUDAK temsilcisi ve Rote Hilfe (Kızıl Yardım) temsilcisi katılacak. Modaratörlüğünü ise Kürdistanlı ve politik Tutsaklarla Dayanışma Platformu adına bir temsilci üstlenecek.

TKP/ML davası olarak bilinen dava yaklaşık olarak 4 aydan fazla bir süredir devam ediyor. birçok yerde oluşan dayanışma komitelerine Giessen’de eklendi. Yapılan bilgilendirme toplantısı sonrasında 28 Ekim’de Münih’te yapılacak miting hakkında da bilgilendirme yapılacak. Önceki hafta Frankfurt;ta yapılan bilgilendirme toplantısı oldukça ilgi görmüştü.

Bir diğer UPOTUDAK temsilcisi AHM’ye veridiği demeçte ‘Alman devleti Kürt yurtseverleri ve devrimcileri hedef almaya devam ediyor. 12 Kürt politikacı ve 10 devrimci tutsağa ilişkin bilgilendirme toplantılarına devam edeceğiz. Demokratik kurumların bu konuya dair ilgisi oldukça yüksek. Tüm duyarlı kesimleri bu panellere katılmaya ve tutsaklarımızı sahiplenmeye çağırıyoruz. 28 ekim’de Münih Mahkemesi önünde olacağız tekrardan‘ dedi.

Bilgilendirme toplantısı 5 Ekim günü Giessen Mezapotamya Kültür Merkezi’de Ederstrasse 14-16 Saat 19:00 da yapılacak.


Kaynak: atik-dayanisma