Home >> Haberler >> Avrupa >> Stuttgart Tohum Üye Ve Dostları İle Kahvaltıda Buluştu!

Stuttgart Tohum Üye Ve Dostları İle Kahvaltıda Buluştu!

STUTTGART | 25.07.2021 | Stuttgart Tohum Kültür Derneği, bugün dernek lokalinde, üyelerini geleneksel kahvaltısında buluşturdu. 

Pandemi kısıtlamalarının kalkmasından sonra ki 2. Kahvaltı etkinliği yaz ve tatil sezonu ve yine ATİK’in kamp dönemine denk gelmesine karşın hem kolektif emeği hem eğlenceyi iç içe harmanlayan bir haftasonu etkinliği coşkuyla geçti.

Tohum Kültür Derneği YK’sı Pandemi kısıtlamaları sürecinde geliştirilmek istenen izolasyon, yabancılaşma, apolitikleşme ve sıradanlaşmaya karşın; kısıtlamalar sürecinde kitlesi ile ev ziyaretleri ve online buluşma yoluyla iletişimi canlı tutmak istedi. Kısıtlamaların kalktığı süreçlerde sosyal etkinlikleri planlanmış olarak gücü oranında sürdürme çabası ile geleneksel hale gelen kahvaltılardan vazgeçmeme ye karar vermişti.

Mevsime uygun yeni etkinlikler içinde kahvaltı sonrası 31 Temmuz’da Kornwestheim Freizeitpark’ta ilk pikniğini planladığının duyurusu yapıldı.

Kahvaltı sonrası,  Genç müzisyen Devrim Akkaya’nın ve Klarnet sanatçısı Nihat Dağ’ın eşliğinde çeşitli halk türkülerini solo ve koro olarak seslendiren KD üyeleri, yine konuklar arasından Nebahat Çal’ın, Ahmet Arif’in ‘Oyy Hawar’ şiirini seslendirmesi güne katılan renkler oldu. Kahvaltıda ayrıca Muzaffer Oruçoğlunun yeni kitabı okuyucuları ile buluştu.

Tohum KD, pandemi, yeni polis yasaları, gösteri ve politik faaliyetler yasası, yabancıların politik kimliklerine uygun demokratik hak ve talepler için faaliyetlerde bulunmasını kısıtlama ve giderek engellemeye dönük bir yaşamı cendereye alma ortamına teslim olmayacak duruşla, sosyal etkinlikler ve demokratik  mücadele geleneğini sürdürmekte kararlı davranmaya devam etmektedir. Her etkinliği, sosyalleşme, dayanışma, kitleselleşme ve devrimci demokratik kültürel yaşamın geliştirilmesi perspektifiyledir. 

Tohum Kültür Derneği olarak yapılan açıklamada: “Üye kitlemize ve dostlarımıza, bu etkinliklerimize katılmakla kalmayıp daha önce hiç ortamımızda bulunmamış bir arkadaş, dost, yakınıda alıp gelerek bize aktif destek vermeye çağırıyoruz. Bir sonra ki etkinliğimizde, yüklü programı ve sürprizleriyle hazırlığı içinde olduğumuz 31 Temmuz Tohum Kültür Derneği Pikniğinde buluşalım ve gücümüzün birlikteliğimizden geldiğini gösterelim diyoruz.“ denildi.
Kaynak: Avrupa