Home >> Haberler >> Avrupa >> Kadın Katliamları Son Bulana Kadar Sokakları Terk Etmeyeceğiz!

Kadın Katliamları Son Bulana Kadar Sokakları Terk Etmeyeceğiz!

VIYANA | 15.11.2020 | 01 Kasıma ‘da Viyana’da bir kadın daha katledilerek, Avusturya genelinde bu yıl 20. kadın cinayeti işlendi. 13.11.2020 Cuma günü saat 17:30 da, Viyana’da Antıfaşist kadınlar, Avurpa Kadın Dayanışması ve Feminist kadınlar Resselpark’ta bir araya gelerek kadın katliamlarını protesto ettiler.

Parkta başlayan mitingde, AKD adına yapılan konuşmada, “kadın katliamları son bulana kadar sokakları terk etmeyeceğiz” denildi. Ardından diğer katılımcı kurumların da yaptıkları konuşmalardan sonra, kadınların katliamlara karşı öfkelerinin yansıdığı sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçildi. Yürüyüş boyunca yer yer yapılan konuşmalarda, atılan sloganlarda kadın katliamları kınandı ve kadınların mücadelelerinin tek bir kadının bile katledilmediği güne kadar devam edeceği, sokakların boş bırakılmayacağı vurgusu yapıldı.

Bu yıl Avusturya’da katledilen 20 kadının ve katledildikleri şehirlerin isimlerinin yazılı olduğu pankartların birbirine eklenerek yürüyüş boyunca taşınması, kitlenin büyük ilgisini çekti. Kortejin yürüdüğü güzergahta pankartları gören kadınların eyleme katılmaları, eyleme olan ilginin göstergesi oldu.

Yürüyüş korteji saat 19.00’da Maria Theresien Platz’a geldiğinde, öfkeyle atılan sloganlar ve protesto alkışları eşliğinde eylem sona erdi.

Susmuyoruz, Korkmuyoruz, İtaat Etmiyoruz!

JİN, Jiyan, Azadi!

Vardık, Varız, Var Olacağız!

 

The post Kadın Katliamları Son Bulana Kadar Sokakları Terk Etmeyeceğiz! first appeared on ATİK Online.


Kaynak: Avrupa