Home >> Haberler >> Avrupa >> HDP’ye yapılan saldırılar Berlin’de protesto edildi

HDP’ye yapılan saldırılar Berlin’de protesto edildi

Berlin | 27.09.2020| HDP’ye dönük gözaltı saldırıları, 26.09.2020 tarihinde saat 15:00’da Berlin Oranienburg Meydanı’nda yapılan eylemle protesto edildi.

Berlin’de sağanak yağmura rağmen bir araya gelen kitle faşist TC’nin gözaltı saldırılarını düzenlenen bir miting ile protesto etti. Eyleme Kürt Ulusal Özgürlük Hareketi kurumlarının yanı sıra, ATİK de bayrakları ile katılarak destekte bulundu. Ayrıca eyleme Sol Parti milletvekili Hakan Taş ve eski HDP Milletvekili Sibel Yiğitalp katılarak destek verdiler.

Yapılan komuşmalarda, “HDP’ ye yönelik 6-8 Ekim olaylarının bahane edilerek uygulanan gözaltı operasyonlarının, diktatör R.T. Erdoğan ve şürekası AKP/MHP iktidarının nasıl bir kriz ve çıkmaz içinde olduklarını, artık yönetememe durumuna geldiklerini ispatlamaktadır. Kobane düştü düşecek diyenlerin Kobane zaferini hazmedememesi ve bunu kullanarak son seçimlerde kaybettikleri güçten dolayı HDP’den intikam alma politikasıdır. Bu bir yargı operasyonu değil, bu bir siyasi operasyondur. Bu yüzden gün faşizme karşı birleşme, ona karşı ortak mücadele verme ve HDP saflarını güclendirme günüdür” vurgusu yapıldı.

The post HDP’ye yapılan saldırılar Berlin’de protesto edildi first appeared on ATİK Online.


Kaynak: Avrupa