Home >> Haberler >> Avrupa >> Hannover’de Türk Devletinin Şengale Saldırı ve İşgal Girişimleri Protesto Edildi

Hannover’de Türk Devletinin Şengale Saldırı ve İşgal Girişimleri Protesto Edildi

HANNOVER|24.01.2021|Bugün (24.01.2021) Hannover’in merkezi Steintor meydanında Demokratik Güç Birliği’nin örgütlediği bir miting düzenlendi.

Billindiği gibi, uzun süredir Türk devleti Ezidilerin yurdu Şengali işgal etmek amacıyla, sık sık köyleri bombalıyor. Türk devletinin desteklediği faşist-dinci paramiliter çetelerde köylere saldırı düzenliyorlar. Bu saldırıları organize eden, yönlendiren ve silahlandıran ise işgalci Türk devletidir. Şengal halkı bir soykırım yaşadı ve bundan başta ABD, AB, Rusya ve Türkiye olmak üzere tüm emperyalst devletler sorumludur. Türk devleti bu soykırımı şimdi devam ettirmek istiyor. Bugün yapılan mitingde, çeşitli Ezidi ve Kürt örgütlerinin yanı sıra Demokratik Güç Birliği (DGB), YDG ve ATİF’de birer konuşma yaptı. Türküler söylendi, sloganlar atıldı. Miting iki saat sürdü. 16 ocak’ta başlatılan Nöbet eylemi 30 Ocak’a kadar devam edecek.
The post Hannover’de Türk Devletinin Şengale Saldırı ve İşgal Girişimleri Protesto Edildi first appeared on ATİK Online.
Kaynak: Avrupa