Home >> Haberler >> Avrupa >> Ebru Timtik Ulm’da Anıldı!

Ebru Timtik Ulm’da Anıldı!

ULM | 31.08.2020 | Adil yargılanma talebiyle başlattığı ölüm orucunun, 238. gününde yaşamını yitiren Avukat Ebru Timtik, dün Almanya’nın Ulm şehrinde anıldı.

Adil yargılanma talebi için ölüm orucu başlatan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi ve Halkın Hukuk Bürosu (HHB) avukatlarından Ebru Timtik`in  ölüm orucunun 238. gününde hayatını kaybetmesinin ardından Avrupa’nın bir çok yerinde çeşitli anma etkinlikleri düzenlendi. Adil yargılanma talebiyle başlattığı ölüm orucunun, 238. gününde yaşamını yitiren Avukat Ebru Timtik, dün Almanya’nın Ulm şehrinde anıldı.

Ulm’da Halk Cephesi tarafından Tohum Kültür Merkezi (TKM)’inde düzenlenen etkinliğe kalabalık katılım oldu. TKM’nin salonunda düzenlenmesi planlanan etkinlik, çok sayıda kişinin gelmesi nedeniyle, yağan yağmura rağmen merkezin önünde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte yapılan konuşmada Ebru Timtik’in hayatı ve mücadelesi anlatılırken, mücadelesine sahip çıkıldı. MLKP ve Partizan adına yapılan konuşmalarda da Ebru Timtik anıldı. Anmaya ADHF, AGİF, ATİF, Sol Parti (Türkiye), KON-MED gibi kurumlardan da kişiler de katıldı.

Müzik dinletisinin de gerçekleştirildiği etkinilkte, Timtik’in de sevdiği mücadele ve kavga türküleri söylendi. Halen ölüm orucuna devam eden Aytaç Uysal’ın eşine yazdığı ve kendi hayatını anlattığı mektubun okunması esnasında duygusal anlar yaşandı.

11 haftadır Ulm şehir merkezinde Ebru Timtik ve Aytaç Uysal için gerçekleştirilen “Adalet Çadırı” etkinliğinin ara vermeden, yine her salı ve çarşamba günü saat 15-18 arasında devam edeceği çağrısı yapılırken “Uysal Aytaç’ı yaşatmak için dayanışmanızı bekliyoruz” dendi.
Kaynak: Avrupa