Home >> Haberler >> Avrupa >> DGB – Korona Virüs – 7 Nolu Açıklama – 01-04-2020

DGB – Korona Virüs – 7 Nolu Açıklama – 01-04-2020

DGB – Korona Virüs – 7 Nolu Açıklama – 01-04-2020
Basına ve Kamoyuna!

Koronavirüs sebebi ile toplumumuz içerisinde var olan kaygıların ve ihityaçların giderilmesi için bu salgının baş gösterdiği ilk günden bu yana yoğun bir çalışma içerisinde olan Demokratik Güç Birliği olarak bu güne kadar yürtüüğümüz çalışmaları derinleştirerek sürdürüyoruz.

Bugüne kadar Demokratik Güç Birliğinin üyesi olan kurumlar maske üretiminden, temel gıda ihtiyaçlarının giderilmesine, sağlık çalışanlarına gıda desteği sunmaktan ihtiyacı olan yaşlı ve hastaların hastanelere kaldırılmasına kadar bir çok çalışma yürütüldü ve bu çalışmalar yürütülmeye devam ettiriliyor.

Sosyal medya üzerinden halkımızın bilgilendirilmesi konusundaki çalışmalarımızda devam ediyor.

Bu süreç içerisinde olanaklarımız ölçüsünde toplumumuzun ihtiyacının karşılanması için yürütülen bu çalışmalarımız halkımızın gönüllü desteği ile illerlemekte. Bundan sonra da bu çalışmaların daha kapsamlı illerleyebilmesi için sağlıklı olan ve ihtiyaç sahiplerine gönüllü olarak destekte bulunmak isteyenlerin bizler ile irtibata geçmesini istiyoruz.

Kurumlarımızın yapmış olduğu çalışmaların daha da güçlenerek devam edebilmesi için halkımızın bu süreçteki maddi destekleri de bizlerin önünü açacak ve çalışmalarımızı zenginleştirecek kaynaklar olacaktır. Bu temelde destekte bulanabileceklerin bizimle irtibata geçmesini istiyoruz.

Bu sürecin en sağlıklı şekilde atlatılabilmesi için başta bilim insanları olmak üzere doktorlarımzın ve sağlık çalışanlarımızın çağrılarına kulak vermemiz ve sosyal medya ve farklı alanlarda ortaya atılan kirli bilgilere itibar etmemeye çağırıyoruz.

Kurumlarımızın ve sağlık kuruluşlarının yapmış olduğu açıklamaların dışındaki hiç bir açıklamaya itibar edilmemesi gerekir.

Yer yer karşı karşıya kalmış olduğumuz başka bir sorun ise, koronavirüsüne yakalanan bazı toplum mensuplarının bu salgına yakalansalar bile bu durumu gizliyor olmalarıdır. Bu durumdan kesinlikle kaçınılmalı ve bu virüsün daha fazla kişiye bulaşmaması için bu durumun gizlenmemesi gerekiyor.

Demokratik Güç Birliği çalışmaları ile ilgili bilgi yada var olan ihtiyaçların bizlere ulaştırılması için aşağıdaki numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Demokratik Güç Birliği – Britanya
İletişim bilgiler:
Gik-Der – 07927211122
Britanya Alevi Federasyonu – 07723926328
CEMEVİ – 07971434834
DAY-MER – 07956260367
Kurdish -07734360980
Tohum Kültür Merkezi-07508 593592


Kaynak: Avrupa