Home >> Haberler >> Avrupa >> Ulm Rojava için meydanda

Ulm Rojava için meydanda

ULM|10.10.2019| Savaşa ve işgale karşı Kürdistan’ı savunacaklarını açıklayan göstericiler, çeşitli eylemliliklerle protestolara devam edeceklerini ilan ettiler. 9 Ekim akşamki eyleme Türkiyeli, Kürdistanlı ve Alman kurumlardan aktivistler katıldı.

Türk devletinin Rojava’ya yönelik saldırılarını başlattığının duyulması üzerine akşam üzeri hemen acil çağrı yapılarak, protesto eylemi düzenlendi. Bir saat gibi kısa sürede örgütlenen gşehir merkezindeki gösteriye 100’den fazla protestocu katıldı.
„Savaşa Karşı Ulm Platformu“ tarafından çağrısı yapılan eyleme ATİF, AGİF, ADHF, DKTM, SYKP, MLPD, Kollektiv 26, Rebell gibi Türkiyeli, Kürdistanlı ve Alman kurumlardan aktivistler katıldı.

„Türk ordusu Kürdistan’dan defol“ Almanca yazılı pankart açan göstericiler, „Kürdistan faşizme mezar olacak“, „Terörist Erdoğan“, „yaşasın uluslararası dayanışma“ gibi sloganalr atıldı ve konuşmalar yapıldı. Göstericiler, çeşitli eylemliliklerle işgali protesto etmeye devam edeceklerini belirterek, öbürgün, 11 Ekim Cuma’ya, aynı yerde, saat 18.00’deki gösteriye çağrı yapıldı.
Cuma günkü gösteri de Hirschstr / Berblinger Brunnen olarak duyuruldu.


Kaynak: Avrupa