Home >> Haberler >> Avrupa >> Rojava’da şehit düsen 4 devrimci Zürih’te anıldı

Rojava’da şehit düsen 4 devrimci Zürih’te anıldı

İSVİÇRE |10.11.2019| Faşist Türkiye Devletinin 9 Ekim tarihinde başlatmış olduğu işgal saldırısında şehit düşen DKP/BÖG MK üyesi Aynur Ada (Göze Altınöz), DKP/BÖG savaşçısı İmran Fırtına (Yasin Aydın), DKP/Birlik MK üyesi Ceren Güneş (Özge Aydın) ve MLKP savaşçısı Demhat Günebakan (Kerem Pehlivan) için Zürih’te bugün bir anma töreni düzenlendi.

Enternasyonal Özgürlük Taburu (EÖT) adına yapılan anma şehit düşenlerin şahsında Enternasyonal Marşı eşliğinde yapılan bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Ardından şehit düşen enternasyonal savaşçıların görüntülerini ve mesajlarını içeren bir sinevizyon gösterildi. Etkinlik EÖT, MLKP, DKP/BÖG, DKP/Birlik ve MKP Avrupa Komitesi’nin mesajları okundu.

Canlı video bağlantısı üzeri anmaya Rojava’dan dahil olan DKP/Birlik ve EÖT savaşçıları konuşmalarında: “Bu savaş üzün süreli bir savaş olacak. Tüm devrimci güçlerin gericilikle kuşatılmış Rojava devrimini her türlü araçlarla desteklenmeli” diyerek dayanışma çağrısında bulundu.

Devamında daha önce Rojava’da beraber savaştıkları yoldaşları anılarını paylaştılar. Ayrıca DKP/BÖG, MLKP, TKP-ML Komünist Kadınlar Birliği gibi komünist – devrimci yapılar konuşma ve mesajlarını sundular.

Son olarak Grup Umuda Haykırış bir müzik dinletisi gerçekleştirdi


Kaynak: Avrupa