Home >> Haberler >> Avrupa >> İşgale karşı Ulm yine meydandaydı

İşgale karşı Ulm yine meydandaydı

 

“Savaşa Karşı Ulm Platformu” tarafından yapılan çağrı üzerine bugün de miting düzenlendi. Gösteriye bu kez 400 kişi katıldı.

ULM|11.10.2019|Geçtiğimiz çarşamba günü son anda çağrısı yapılan ve 100 civarında kişinin katıldığı gösteriye, bu kez 400 kişi katıldı. Yarınki merkezi gösterilere de çağrı yapılan mitingte „Savaşa ve işgale karşı Rojava’yı savunacağız“ dendi.

“Savaşa Karşı Ulm Platformu” tarafından çağrısı yapılan eyleme ATİF, ADHF, DKTM, SYKP, DİDF, MLKP, Sol Parti, MLPD, Kollektiv 26, Rebell gibi Türkiyeli, Kürdistanlı ve Alman kurumlardan aktivistler katıldı.

“Türk ordusu Kürdistan’dan defol” Almanca yazılı pankart açan göstericiler, “Kürdistan faşizme mezar olacak”, “Terörist Erdoğan”, “Yaşasın uluslararası dayanışma”, „Kahrolsun sömürgecilik“ gibi sloganlar atıldı ve konuşmalar yapıldı. Göstericiler, çeşitli eylemliliklerle işgali protesto etmeye devam edeceklerini belirterek, öbürgün, 18 Ekim Cuma’ya, aynı yerde, saat 18.00’deki gösteriye çağrı yapıldı. Bu kez hem miting hem de yürüyüş yapılacak. Hafta içi de çeşitli etkinlikler düzenlenebileceğini belirten platform yetkilileri, gerekli çağrıları zamanında kurumlar ve sosyal medya üzerinden yapacaklarını belirtti.

18 Ekim Cuma günkü miting, saat 18.00’de, yine aynı yerde, Hirschstr / Berblinger  Brunnen meydanında gerçekleştirilecek.

 


Kaynak: Avrupa