Home >> Haberler >> Avrupa >> ATİK & YDG: ”Ali Asker Yer’i Ölümsüzlüğe Uğurladık!”

ATİK & YDG: ”Ali Asker Yer’i Ölümsüzlüğe Uğurladık!”

HABER MERKEZİ | 09.04.2020 |

Ali Asker Yer’i Ölümsüzlüğe Uğurladık!

Ali Asker Yer geçirdiği bir iş kazasında (cinayetinde) kaldığı hastanede 8 Nisan günü gözlerini hayata yumarak ölümsüzler kervanına katıldı. Uzun zamandır Avrupa’da yaşayan Ali Asker, bir işçi olarak sonsuzluğu uğurladığımız güne kadar toplumsal mücadelenin içinde yer almıştır. Gerek Türkiye’deki faşist diktatörlüğe karşı ve gerekse de Avrupa’da emperyalist kapitalist sistemin ırkçı ayrımcı politikalarına karşı aktif faaliyet yürüten ve örnek devrimci kişiliği olan değerli bir devrimciydi.

Yeni Demokratik Gençlik’in Değerli Bir Yöneticisiydi!

Ali Asker Yer, Almanya’ya geldikten sonra ilk dönemlerde gençlik çalışmalarında aktif yer aldı. Konfederasyonumuz ATİK’in gençlik örgütü olan Yeni Demokratik Gençlik (YDG) çalışmalarına aktif katılmış ve 1993-1994 yılları arasında iki dönem merkezi yöneticisi olarak komisyonda yer almıştır. Devrimci yaşam tarzı ve pratikteki çalışmasıyla gençlere örnek olmuştur. YDG’nin o süreçteki çalışmalarına ve gelişimin önemli katkıları olan Ali Asker Yer, gençlik mücadelesinde daima saygıyla anılacaktır.

Ali Asker Yer, 1994’den sonra çalışmalarını Avrupa Demokratik Gençlik Hareketi (ADGH) ve sonrasında Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK) içinde aktif sürdürmüştür. ADHK’nin çeşitli derneklerinde ve komitelerinde aktif faaliyet yürüterek, mücadeleye önemli katkılar sunmuştur.

Sevdiklerimizi Bile Topluca Uğurlayamıyoruz!

Emperyalist Kapitalist sistemin kar dürtüsüyle yer küremizin havasını, suyunu, toprağını zehirlediği ve bunun sonucu ortaya çıkan yeni hastalıklar/salgınlar sonucu her yıl binlerce insan hayatını kaybetmektedir. Güncel olarak, dünyayı saran Korona virüsünden tüm insanlık ağır etkilenmektedir. Çareyi insanları evlere kapatarak bulmaya çalışan burjuvazi, sevdiklerimizi toplu uğurlamaya bile izin vermemektedir. Bundandır ki ölümsüzlüğü uğurladığımız değerli arkadaşımız Ali Asker Yer’i topluca uğurlayamayacağımızın üzüntüsü ve öfkesi içindeyiz. Fakat onu özgür geleceğe olan inancımızda hep yaşatacağız.

Değerli dostumuz Ali Asker Yer’in zamansız bir dönemde aramızda ayrılmasını kabullenmek zor olsa da geriye bıraktığı emeklerle hep anılacaktır. Onu saygı ve dirençle anıyoruz!

Ali Asker Yer Ölümsüzdür!

ATİK- Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu
YDG- Yeni Demokratik Gençlik


Kaynak: Avrupa