Home >> Haberler >> Avrupa >> ATİF Hamburg : Devrimci Sanatçı Yılmaz Güney’i Anma Etkinliğinde Buluşalım

ATİF Hamburg : Devrimci Sanatçı Yılmaz Güney’i Anma Etkinliğinde Buluşalım

Hamburg| 09.09.2019| ATİF Hamburg yaptığı açıklama ile göçmen emekçileri , devrimci , demokrat ve yurtseverleri “ Avrupa’da gelişen ırkçılığa karşı devrimci sanatçı Yılmaz Güney’i anıyoruz.“ şiarıyla düzenlenecek etkinliğe katılmaya davet etti. Yapılan açıklamanın tam metni  şu şekilde;

Değerli göçmen Emekçiler,

9 Eylül ’84 de ölümsüzleşen “Halkın sanatçısı, halkın savaşçısı “ şiarına uygun örnek yaşamı ve insanlara bıraktığı önemli eserleriyle devrimci sanatçı Yılmaz Güney’i düzenleyeceğimiz etkinlikle anıyoruz. İçinden geçilen süreçte, artan baskı politikaları , kısıtlanan haklara ve yükselen ırkçılığa karşı Yılmaz Güney’i anmak ayrı bir öneme sahiptir.

Tüm yaşamı boyunca bir yandan “ Sanatın ve ezilmişliğin en güçlü silahı olması için “ üreten öte yandan faşizme karşı kavgada en önde yer alan Yılmaz Güney’i anmak ,faşizme, emperyalizme ve her türden gericiliğe karşı mücadele etmek demektir.
Bu sene “ Avrupa’da gelişen ırkçılığa karşı Devrimci Sanatçı Yılmaz Güney’i anıyoruz.” şiarıyla düzenleyeceğimiz anma etkinliğine tüm göçmen emekçileri, devrimci , demokrat ve yurtseverleri davet ediyoruz.

ATİF Hamburg“

 

Yapılan açıklamanın yanı sıra düzenlenecek etkinliğin hazırlıkları Hamburg alanında sürüyor. Şehrin birçok bölgesinde afişleme çalışmalarıyla düzenlenecek etkinlik çağrısı kamuoyuna ulaştırılıyor.


Kaynak: Avrupa