Home >> Haberler >> Avrupa >> ATİK`liler Mücadeleyi Büyütüyor! Yılgınlık Yok, Teslim Olmak Asla!

ATİK`liler Mücadeleyi Büyütüyor! Yılgınlık Yok, Teslim Olmak Asla!

Yeşilcalı’ya Özgürlük İnsiyatifi tarafından, 29 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 16: 00`da Bern Parlamento önünde gerçekleştirilecek eyleme katılım ve duyarlılık çağrısı gerçekleştirilmiştir.

ATİK üye ve taraftarları, Alman gericiliginin, Türk faşist rejimi ile ortak saldırılarına karşı, her geçen gün daha büyük bir kararlılık ve direncle karşı durmaktadır. Tarihsel meşruiyet ve haklılıgından aldıgı gücle, kurumlarına ve yoldaşlarına sahiplenmede bir an olsun tereddüt etmemekte ve mücadeleyi degişik yöntem ve araçlarla büyütme kararlılıgında dır; taki yoldaşlarımız serbest bırakılıncaya kadar!

Taki bu gerici-faşist abluka dagıtılıncaya dek!

Gerici güçlerin saldırılarına ve yoldaşlarımızın hukuksuz bir şekilde tutuklanmasına sessiz kalmayan ATİK güçleri, İsviçre Fribourg hapishanesinde tutuklu olarak tutulan Mehmet YEŞİLÇALI`yı sahiplenmek ve siyasal komplo saldırılarını protesto etmek için, 26 Nisan 2015 tarihinde kitlesel bir eylem gerçeklestirmistir.

Fribourg Hapishane önünde eylem gerçekleştirldi!

Hapishanenin direkt kapısı önünde gerçekleştirilen eyleme, yaklaşık olarak 150 kişi katılmıştır. ATİK güçlerinin yanısıra, dost kurumlardan İGİF, İDHF, İHDD, ASM ve Anti-Faşistlerin de destek verdiği eylem, büyük bir coşkuyla gercekleştirilmiştir. Anti-Faşistlerin cezaevi önünde havai fişek gösterisi büyük bir ses getirmiş ve coşku katmıştır. Pankart , Döviz ve flamalarımızla, yoldaşımıza sesimizi gür bir şekilde duyuracak şekilde hic susmadan, büyük bir coşkuyla alan adeta inletilmiştir.

„Mehmet Yoldaş Yalnız Degildir“, „Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur“, „Devrimci Tutsaklar Teslim Alınamaz“, „Birlik-Mücadele-Zafer!Yaşasın ATİK-YDG-Yeni Kadın“ gibi sloganlar, Fransızca, Almanca ve Türkçe atılmıştır. Fransızca hazırlanan basın acıklamasının okunması, yoldaşımızın eşinin yaptıgı teşekkür ve duyarlılıga çağrı konuşmasından sonra, kurum temsilcilerinin açıklaması gerçekleşti. Alman devletinin, İsviçre`den yoldaşımızın Almanya`ya iadesi için yeni isteminin oldugu ve baskıda bulundugu haberinin radyolarda sunuldugu açıklamasından sonra, Yeşilcalı’ya Özgürlük İnsiyatifi tarafından, 29 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 16: 00`da Bern Parlamento önünde gerçekleştirilecek eyleme katılım ve duyarlılık çağrısı gerçekleştirilmiştir.

Güçlü ve coşkulu bir şekilde sloganlarımızın atılmasıyla eylem sonlandırılmıştır.

Bu siyasal komplo ve saldırı hamlesini, kendi gayri-meşruluğunda boğacagız!

Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur!

Devrimci Tutsaklar Yalnız Değildir!

Birlik-Mücadele-Zafer!

Yaşasın ATIK-YDG-Yeni Kadın!

İTİF-YDG-Yeni Kadın