Home >> Haberler >> Avrupa >> Naciye Büyük Ölümsüzlüğünün 10. Yılında Anıldı!

Naciye Büyük Ölümsüzlüğünün 10. Yılında Anıldı!

STUTTGART |09.07.2019| Naciye Büyük ölümsüzlüğünün 10. yılında yoldaşları tarafından anıldı.

Stuttgart Tohum Kültür Derneği Onur Üyesi Naciye Büyük ölümsüzlüğünün 10. yılında Tohum, Yeni Kadın ve YDG tarafından yapılan etkinlik ile birkez daha anıldı.

Kendine has özellik ve güzellikleri, sınıf mücadelesine bağlılığı ve samimiyeti ile etrafındaki herkesin yüreğinde özel bir yer etmiş, alçak gönüllülüğü, paylaşımcılığı, devrim ateşine sürekli odun taşıyan militan ruhuyla büyük – küçük herkesin sevgili NACİYE ABLASI olmayı başarabilmiş olan Büyük için pazar günü düzenlenen anma etkinliği yapılan açılış konuşması ile başladı. Gerçekleştirilen saygı duruşunda Stuttgart ve çevresinde emeği ile yer edinen, devrim ve demokrasi mücadelesinin neferleri de unutulmadı.

10. yılı için hazırlanan sinevizyonun gösteriminin ardından ise hayatı ve mücadelesi üzerine konuşma gerçekleştirildi. Kültürel bölümde ise Tohum Korosu’nun yanı sıra Fırat ve Dilan sahne aldılar.

Anma etkinliği Yeni Kadın’ın mesajı ve Büyük ile yaşanan anıların anlatılması ile yaklaşık saat 16:00’da önümüzdeki süreçte düzenlenecek etkinliklere katılım çağrısı ile sonlandırıldı.


 


Kaynak: Avrupa