Home >> Haberler >> Avrupa >> KulturFabrik 1. Yılını Piknik ile Kutladı (Foto Galeri)

KulturFabrik 1. Yılını Piknik ile Kutladı (Foto Galeri)

İSVİÇRE |01.07.2019| İsviçre’de yaşayan göçmenelere yönelik kültürel ve siyasal etkinlikler düzenleyerek çalışmalarını sürdüren KulturFabrik Zürich, geçtiğimiz pazar günü(30 Haziran) organize ettiği bir piknik ile coşkulu anlar yaşattı.

Dostlarını ve üyelerini davet eden KulturFabrik Zürich’in düzenlediği piknik oldukca samimi ve eğlenceli bir ortamda geçti.

Zürich Kultur Fabrik tarafından, „Yalanın gerçeği yendiği zamanlarda, sadece gerçeğin devrimci olduğunu bilerek ve sadece gerçeği söyleyerek, yaşamı yeniden yaratmadaki ısrarımızla“ şiarıyla birinci yılını geride bıraktığı belirtilen etkinlikte dernek Eş Başkanları da birer konuşma yaptı.

Oyunların oynandığı, halayların çekildiği yanı sıra KulturFabrik Zürich sanat komisyonunun sahne aldığı piknikte, Muzaffer Öztürk, Dilan Bulut, Savaş ve Şenay’da devrimci marşlar ve türküleriyle katkılarda bulundular. Ayrıca Çocuk Komisyonunun özel hazırlğı, piknik’te bulunan çocukların yüzlerini güldürmeye başardı.
Tüketime değil üretime dayalı faaliyetlerini sürdüren KulturFabrik Zürich, gönüllülerin yer aldıkları komisyonlara dair yapılan konuşmalarla, derneğin sahiplenilmesi ve çalışmalarının sürdürülmesi çağrılarında bulunuldu.

Piknik’te Alman devletinin özel olarak baskı uyguladığı filistinli yazar ve Aktivist Khaled Barakat ile dayanışma içerisinde olduğunu yansıtan, bir fotoğraf çekildi.
Kaynak: Avrupa