Home >> Haberler >> Avrupa >> Dünya’da Efrin İçin Tek Ses: “EDİ BESE!“

Dünya’da Efrin İçin Tek Ses: “EDİ BESE!“

Haber Merkezi |03.02.2018| Avrupa’dan, Amerika’dan Avustralya’ya kadar 3 Şubat Efrin ile dayanışma gününde birçok ülkede eş zamanlı “EDİ BESE“ sesleri yükseldi:

STUTTGART

Stuttgart’ta binler Efrin ile dayanışma amaçlı sokaklardaydı.

Stuttgart’ta Edi Bese Platformu tarafından 3 Şubat’ta (bugün) Efrin ile dayanışma yürüyüşü düzenlendi. Yaklaşık 3000’in üzerinde katılım ile gerçekleşen yürüyüş Stuttgart Lautenschlagerstraße’de saat 14’de başladı.

Efrin’de faşist TC işgal girişimine karşı koyuşta şehit düşen devrimci ve demokratik savaşçılar şahsında tüm dünya devrim ve demokrasi mücadelesi şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Stuttgart Edi Bese Platformu tarafından yapılan farklı dillerde konuşmalar eşliğinde yürüyüşe geçildi.

‘’EFRİN FAŞİZME MEZAR OLACAK!’’

Yürüyüş esnasında ‘’Efrin faşizme mezar olacak!’’ ve ‘’Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!’’ sloganları atılırken Theodor Heuss Straße üzerinde faşistler tarafından provokasyon yaşandı. Provokasyon yanıtsız kalırken yürüyüş engelsiz bir şekilde devam etti. Rotebühlplatz’da ara miting yapılırken Stuttgart Schlossplatz’da yürüyüş konuşmalar ve sloganlar eşliğinde sonlandırıldı.
Kaynak: Avrupa